פרויקטים וסיפורי הצלחה

בין הפרויקטים הרבים בהם יועציי מדיקן קונסלטינג היו מעורבים, תכננו, ביצעו בקרה וניהול סיכונים, ייעצו ותפעלו, היו (וישנם) פיתוחי תרופה "קלאסיים" ופרויקטי שיפור תהליכים שונים.

 

אחת החוויות המשמעותיות ביותר, בחיים בכלל ובעבודה בפרט, היא היכולת להביא לשינוי משמעותי ולערך לחברה האנושית. מכיוון שהלקוחות שלנו - כולם, ללא יוצא מן הכלל מפתחים תרופות, בהן משפרות איכות חיים וכן תרופות מצילות חיים, ברור לנו שאנו שם, עבורם, בכדי לסייע להם לתרום לכלל - ואנו אוהבים את זה.

דוגמאות לפרויקטים אותם ביצענו הינם:

 

פרויקט מעבר מעבדות בחברת טבע תעשיות פרמצבטיות:

תכנון פרויקט מעבר מעבדות QC  ו- R&D. פרויקט המעבר בעל מורכבות ייחודית ומספר אילוצים המצריכים מעבר מדורג. התכנון והדוח הנלווה כללו ניהול סיכונים מקיף, כולל התייחסות לתוכנית מיטיגציה ותרחישים שונים, כאשר תכנון הביצוע הינו אופטימאלי, בשלבים המאפשרים גמישות פעולה במקרה שסיכון משמעותי מתממש, ומכיל תכנון כח אדם, ציוד ותקציב.

 

הקמת מערך לניהול פרויקטים חוצה ארגון בחברת אנזימוטק:

הפרויקט באנזימוטק החל בניתוח מצב קיים של ההתנהלות הפרויקטאלית של כל אחת מהיחידות הארגוניות השונות וניתוח התרבות הארגונית שהצמיחה זאת. מכאן יצאנו לדרך בריכוז כלל מנהלי הפרויקטים בארגון למספר מצומצם של הדרכות מותאמות לאנזימוטק והשתת מתודולוגיות עבודה אחידות - חוצות יחידות ארגוניות עם ההבדלים הנדרשים בין גוף פיתוח לגוף תפעול לגוף פיננסי. הוטמעה שגרת ניהול פרויקט ברורה ומקבץ דוחות אחיד אשר מאפשר להנהלה קבלת תמונה ברורה על הפרויקטים השונים ויכולת תעדוף והקצאת משאבים וכן משרת ככלי תומך לקבלת החלטות.

 

ביסוס אופרציית ניהול פרויקטי פיתוח בחברה ובניית תוכניות העבודה בחברת נוירודרם

חברת נוירודם המפתחת מוצרים משולבים לפרקינסון ונמצאת בצמיחה מרשימה, הדרך החלה כמו פעמים רבות בניתוח והבנה של הארגון, הצרכים השונים של היחידות השונות והיכרות קרובה עם האנשים העובדים בארגון. מכאן, זיהינו מספר פערים עליהם גישרנו בעבודת צוות מצויינת ושלב אחרי שלב בנינו תוכניות עבודה מפורטות לפרויקטים וביססנו שגרת ניהול פרויקט בשוטף אשר נותן מענה לצרכים של נוירודרם. גם כיום אנו מלווים את הביצוע ומבצעים בקרה שוטפת על תוכניות העבודה, מתכננים חבילות עבודה נוספות ומסייעים לאתר נקודות סיכון המצריכות התייחסות מיוחדת.

 

בניית תוכניות פיתוח מפורטות ב MS-Project , הכשרה וייעוץ למנהלת פרויקטים בחברת סול ג'ל:

תוכניות הפיתוח בסול-ג'ל, על אף שהיו קיימות, נבנו ב High-Level. את תוכניות אלו לקחנו ופרטנו יחד עם הצוות והמדענית שמונתה להיות מנהלת הפרויקטים, תוך הכשרתה לתפקיד והטמעת שיטות עבודה, דוחות ניהוליים וייעוץ לאופן ביצוע שגרת הניהול בסביבה מרובת פרויקטים.

גם כאן, לוחות הזמנים המפורטים קוצרו במקרים מסויימים לאחר ניתוח מקיף שלהם עם הצוות, תוך הבנת המטריה וחשיבה יצירתית.

 

תיקוף לוחות הזמנים של הפרויקט המוביל בחברת תלתן פארמה:

בחברת תלתן המפתחת מוצרים אונקולוגיים ניתחנו את הגאנט (תוכנית העבודה של הפרויקט) הקיים וביצענו בו שינויים ושיפורים ללוחות הזמנים.

 

הגדרת תפקיד PMO ותהליך כניסה לתפקיד בחברת ביוליין אר-אקס:

בביוליין אר אקס נקראנו לדגל על מנת לסייע בשינוי תפיסה בארגון וגיוס PMO מתאים שיתן תמיכה למנהלי הפרויקטים המדעיים. לאחר מספר מפגשים עם פונקציות שונות, הוגדר תהליך לפיו יתקיים שינוי הדרגתי כאשר במקביל יצטרף לארגון PMO מנוסה שיקח מתחומי האחריות התפעוליים ובכך יסייע למנהלי הפרויקטים להתמקד בפן המדעי של פיתוח המוצרים.

 

לקוחות מספרים:

 

יעלה בקרוב...

© 2014-2017 created by MediCan Consulting

  • LinkedIn App Icon