כתבות בתחום

 

 

 

עלות פיתוח תרופה

עלינו לזכור כי על ידי עיוות קל של נתונים סטטיסטיים ובבחירת ריבית כזו או אחרת, העלות ה"ממוצעת" תשתנה באופן דרסטי.

למעשה בניהול נכון של פרויקט פיתוח תרופה, כאשר מדובר במוצר אונקולוגי או לכל מחלה אחרת שאינה כרונית, ניתן להעריך עלות של בין 200 ל 300 מיליון דולר לפרויקט פיתוח התרופה. מאידך, אם מכלילים את כלל הפרויקטים שהיו בפייפליין של חברה מסויימת וניגדעו תוך כדי פיתוח, העלות הזו כמובן תהיה שונה. לכן יש צורך מראש לבחון מוצרים "מנצחים" לפיתוח ולדעת להרוג את הפרויקט כבר בשלב מוקדם אם התוצאות אינן חד משמעיות לאחר תכנון קליני נכון.

 

ניסויי מעבדה

כתבה מרתקת בגלובס, על אפשרות לצמצום ניסויי בבעלי חיים ע"י הכנסת טכנולוגיות חדשות כתחליפים או רעיונות חדשים-ישנים שייתכן ויתקבלו ע"י ה FDA.

בסופו של דבר השימוש במודלים של בעלי חיים נמצא לא יעיל בהרבה מאוד אינדיקציות. פיתוח תרופה ללא ניסויים פרה-קליניים יהיה שחר של עידן חדש.

 

תרופה לאלצהיימר

עדיין לא פותחה אף תרופה יעילה לאלצהיימר, וההסבר ניתן בכתבה זו. הבנה שחברות גדולות רבות, ענקיות תרופות שונות שוגות בקונספציה מוטעת גורמת להטיל ספק בכל הטרנדים החדשים שטרם הוכיחו את עצמם, אך עדיין יש לנסות ולמצות את הטכנולוגיות החדשות על מנגנוני פעולה שונים לפני שנשלול אותן, ובתנאי שנשכיל להפנים את הנקודה כי לעיתים יש צורך בשילוב כוחות על מספר מנגנוני פעולה על מנת לפתח מענה יעיל למחלות שונות.

 

פרמקוגנטיקה

טרנד חדש-ישן. בדומה להשערת גולדבך, גם כאן ההנחה ברורה לחלוטין, אך מציאת מענה יעיל למגוון רחב מאוד של חולים ממגדרים שונים, גזע שונה וסגנון חיים אחר זה מזה, עדיין צריכה לעבור כברת דרך ארוכה.

 

זינוק של 5500% במחיר תרופה

העלאת מחיר תרופה לפציינט אינה דבר זר כלל ועיקר, ולעיתים אפשרי ואף נחוץ. יחד עם זאת, על האסטרטגיה של טורינג פרמצבטיקה וכן על שלל הטיעונים של המניע למהלך הזה, מדיקן קונסלטינג לא היתה חותמת ולא ממליצה.

 

 

 ייעוץ ביוטכנולוגיה

© 2014-2017 created by MediCan Consulting

  • LinkedIn App Icon